GBI Van Dijk Grasshoppers heeft afgelopen zaterdag in Den Haag in Topsporthal Sportcampus Zuiderpark een prima teamprestatie geleverd in de finale om de nationale beker ook wel bekend als de Carla de Liefde Trofee. De in groten getale meegereisde toeschouwers zagen de ploeg van Axel Gouw en Renate Sluijs in een wedstrijd met veel strijd afrekenen met tegenstander Den Helder Suns.
De start van de wedstrijd is voor Den Helder dat gelijk laat weten waarvoor het gekomen is (3-8). Het team raakt niet van slag. Een rake driepunter van de jonge, onbevreesde Floor van Duijn brengt GBI Van Dijk Grasshoppers na 6 minuten op voorsprong. Na een 11-2 run eindigt vervolgens de eerste periode in Katwijks voordeel (23-14).
Het tweede kwart gaat ook naar Grasshoppers. De eerste scores namens GBI Van Dijk Grasshoppers zijn van topscorer van de wedstrijd Lotte van Kruistum en ondanks dat Den Helder Suns via een 10-0 run weet aan te haken (32-27) kan Grasshoppers de voorsprong voor de pauze verder vergroten. Na 7 punten op rij van Fleur Kuijt brengt Karin Kuijt de ruststand op 49-36.
Ook in het gelijk opgaande derde kwart kan GBI Van Dijk Grasshoppers verder uitlopen. Via 60-42 halverwege is het verschil opgelopen naar 15 punten bij aanvang van het laatste kwart (67-52).
Den Helder Suns wil van geen wijken wil weten en komt aanvankelijk nog wel wat dichterbij maar echt spannend wordt het niet meer. Scores van Noor Driessen en Lotte van Kruistum gooien de wedstrijd in het slot (80-63) en na de afsluitende scores aan Katwijkse zijde van Sofie Kuijt gaat de dik verdiende overwinning en de beker naar GBI Van Dijk Grasshoppers. Eindstand 88-69.
Na de wedstrijd werd Fleur Kuijt verkozen tot speelster van de wedstrijd.
Periodes: 23-14, 26-23, 18-16, 21-17.
Scores: Lotte van Kruistum 21, Fleur Kuijt 18, Noor Driessen 14, Sonja Kuijt 10, Karin Kuijt 6 (+5 ass), Sofie Kuijt 6, Floor van Duijn 5, Ilse Kuijt 5, Rosalie Aandewiel 3, Alissa van der Plas, Safa Ramdhani.
Coach Axel Gouw gaf als kenmerk voor deze finale het volgende aan: “Ja, misschien wel beetje zakelijk hè? Ik ben blij dat we door een beetje moeizaam begin kunnen spelen en ons niet laten gek maken door wat er op het scorebord staat, maar gewoon rustig blijven doen wat we horen te doen. Fleur (Kuijt) was terecht woman of the match vandaag en ik denk ook dat dat weer de kracht is van dit team. Het komt uit alle hoeken en iedereen snapt dat, dus zo spelen we ook. Iedereen gunt het diegene die er het best in zit. Vraag ik aan Floor (van Duijn) klaar om in te vallen: zenuwachtig? En dan zegt ze heel stoïcijns: mahww, gezonde spanning. Prachtig toch dit.” En tot slot nog een korte samenvatting van de wedstrijd en understatement: “Vaak is een finale een beetje stroef, maar weet je, als je 88 punten kan scoren in een finale dan heb je het goed gedaan.”
Op dinsdag 25 maart om 20.45 uur speelt GBI Van Dijk Grasshoppers een uitwedstrijd tegen Startportaal-Renza Airflow Binnenland. De wedstrijd wordt gespeeld in de Driesprong in Barendrecht.
Op zaterdag 29 maart om 20.30 uur speelt GBI Van Dijk Grasshoppers een thuiswedstrijd tegen Jolly Jumpers.