Per 1 januari 2025 geldt in Katwijk het restafvaltarief. Dit heeft als doel om de hoeveelheid restafval flink te verminderen. Een groot deel van ons restafval bestaat uit herbruikbare grondstoffen zoals groente-, fruit, tuinafval en etensresten (gft-e) en plastic, metaal(blik) en drankkartons (pmd). De resultaten van januari en februari van dit jaar laten een veelbelovend resultaat zien: er wordt steeds minder restafval aangeboden.

Het aantal kilo’s restafval dat in januari 2025 is ingezameld, is in vergelijking met januari 2024 gedaald van 902 ton naar 536 ton, wat een vermindering van ruim 40% betekent. Voor februari 2025 geldt dat 492 ton restafval is ingezameld ten opzichte van 802 ton in 2024, wat een vermindering van ongeveer 38% betekent. We zien ook een toename in het gescheiden inzamelen van grondstoffen zoals groente-, fruit- en tuinafval en etensresten (gft-e) en plastic, metaal(blik) en drankenkartons (pmd).

Wethouder Emile Soetendal: “De eerste resultaten zijn veelbelovend. Ik zie dat nog meer inwoners echt serieus werk gemaakt hebben van het scheiden van hun afval. Ik hoor steeds zeggen dat er zo weinig restafval overblijft. En dat klopt! Ik ben blij met dit tussenresultaat en ik hoop dat zich dit verder zo doorzet.”

Bijplaatsingen en verkeerd aangeboden afval
Zoals verwacht, zagen we begin van dit jaar bij bepaalde milieuparkjes dat inwoners hun afval naast de verzamelcontainers zetten. En van troep komt nog meer troep. Inwoners vervuilen daarmee hun eigen woonomgeving en die van dorpsgenoten. Alleen met elkaar kunnen we ervoor zorgen dat onze dorpen schoon blijven.

De toezichthouders bekijken de bijplaatsingen en verkeerd aangeboden afval, waar mogelijk brengen zij deze inwoners een bezoek en gaan met hen in gesprek. Blijven inwoners in de fout gaan, dan verhalen we de opruimkosten op hen. Gelukkig zien we, mede door de voortdurende inzet van grondstoffencoaches, toezichthouders, onze inzameldienst en de inzet van inwoners het aantal bijplaatsingen en verkeerd aangeboden afval weer afnemen.

Reclame